Solek Group Zdeňka Sobotky kupuje obří množství solárních panelů

Česká fotovoltaická skupina Solek Group uzavřela rámcovou smlouvu se společností LONGi Solar Technology Co. na dodávku solárních panelů odpovídajících výkonu zhruba 100 MW, pro výstavbu projektů plánovaných na rok 2019 v Chile.

Masívní investice navazuje na nedávno podepsanou dohodu Solek Group se společností CarbonFree Chile. Předmětem dohody je  výstavba portfolia fotovoltaických elektráren v Chile až do celkového instalovaného výkonu 118 MW. Tento projekt je součástí širšího záměru Solek Group vybudovat v Chile portfolio o kapacitě přibližně 250 MW, skládající se z jednotlivých projektů o velikosti 3 až 10 MW, a tím se stát leaderem v tomto segmentu obnovitelných zdrojů nejen v Chile, ale i v celé Jižní Americe.

Solární moduly LONGi Solar zahrnují nejnovější technologie panelů MONO PERC o výkonu 370/380 Wp. V souvislosti s investicí do panelů pořizuje Solek Group také rozsáhlou dodávku trackerů (za sluncem natáčecích konstrukcí, na kterých jsou umístěny solární panely), pro jejichž výrobce se pravděpodobně stane výhradním servisním partnerem pro celou oblast Latinské Ameriky.

Solek Group rovněž pořizuje velkou dodávku střídačů (zařízení měnící stejnosměrný proud vyrobený panely na střídavý proud), kabelů a oplocení. Na dodávkách se podílejí především čínští výrobci, ale i výrobci a dodavatelé z Česka.

Solek Group od svého založení v roce 2010 realizovala více než desítku projektů v oblasti fotovoltaických elektráren (Česko, Slovensko, Rumunsko a Chile) o celkovém instalovaném výkonu přes 30 MW a v plánu má výstavbu dalších až 250 MW. Majitelem skupiny je Zdeněk Sobotka.